Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Filtruj

Cena

Producent

Czas pracy

Wysokościomierz barometryczny

Wgrywanie map

Planowanie trasy

Możliwość połączenia z czujnikiem tętna

Możliwość połączenia z czujnikiem kadencji

Możliwość połączenia z czujnikiem mocy

Akcelerometr

Zaawansowane treningi

Live track

Wielkość ekranu

Ekran kolorowy

Informacje o producentach:

Garmin
 

Komputer rowerowy

Komputery rowerowe pozwalają zupełnie inaczej spojrzeć na jazdę jednośladem – poprzez pryzmat parametrów i liczb. Komputer rowerowy z serii Garmin Edge przyda się każdemu rowerzyście, bez względu na to, jak traktuje on jazdę na jednośladzie. Początkujący kolarze skorzystają z informacji o pokonanym dystansie, ustalą komfortowe tempo jazdy i przejrzą archiwalne zapisy z treningów. Kolarze trenujący zawodowo mogą zaś liczyć na rozbudowane pomiary parametrów sportowych, dostęp do nawigacji i planów treningowych.

Poniżej prezentujemy opis dostępnych produktów zaś pod nim wyjaśniamy, jakie funkcje powinien posiadać komputer rowerowy Garmin.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Jakie funkcje może posiadać komputer rowerowy Garmin?

W zależności od wybranego modelu, możemy wybierać spośród mniej lub bardziej zaawansowanych funkcji przydatnych podczas kolarskiego treningu. Oto najczęściej występujące.

  • Nawigacja GPS – w zależności od modelu, połączenie z satelitami, które posiada komputer rowerowy może służyć wyłącznie do wyliczenia przebytego dystansu (tańsze modele) lub faktycznie jest wykorzystywane przez urządzenie do prowadzenia nas po wgranej mapie topograficznej (droższe modele). W tym drugim przypadku, nawigacja często jest rozszerzana o dodatkowe opcje, jak ustawianie Waypointów na mapie, wyszukiwanie POI, kierowanie po wgranej trasie czy wyszukiwanie alternatywnych dróg.
  • Dokładny pomiar odległości i prędkości – wbudowana nawigacja może być uzupełniona o akcelerometr (wspierający kalkulację przyspieszenie, a co za tym idzie, także prędkości) oraz wysokościomierz barometryczny (dokładnie określający wysokość, na jakiej się znajdujemy oraz sumę podjazdów i zjazdów).
  • Łączność bezprzewodowa – możliwość parowania komputera rowerowego z zewnętrznymi czujnikami mocy, kadencji i prędkości pozwala na dokładniejsze śledzenie treningu, a łączenie z aplikację w telefonie umożliwia przeniesienie zapisanych danych do zewnętrznego serwisu lub dedykowanej aplikacji. Najczęściej wykorzystywane protokoły to BLE, Wi-Fi oraz ANT+.
  • Zaawansowane funkcje treningowe – możemy tutaj znaleźć bardzo wiele zróżnicowanych funkcji, które posiadają komputery rowerowe jak chociażby pomiar pułapu tlenowego, dynamiki jazdy, monitorowanie progu FTP, obciążenie organizmu, zgodność z Segmentami Stravy albo możliwość ścigania się z wirtualnym partnerem.

Do tego wszystkiego warto dodać dużą żywotność baterii, która może wahać się od 10 do nawet ponad 20 godzin w zależności od wybranego modelu.

Każdy komputer rowerowy Garmin jest też odporny na działanie wilgoci, deszcz, śnieg i mgłę więc bez obaw możemy z niego korzystać w każdych warunkach atmosferycznych dzięki wysokiemu wskaźnikowi IP (najczęściej IPX7).

Czy komputery rowerowe a nawigacja GPS na rower to jedno i to samo?

Pytanie tylko pozornie wydaje się retoryczne. Każdy licznik rowerowy GPS, który jest na tyle zaawansowany, aby móc obsługiwać mapę topograficzną terenu można uznać za komputer rowerowy. Najczęściej obok nawigacji będzie on oferował rozbudowane funkcje sportowe, współpracę z zewnętrznymi czujnikami i możliwość indywidualnego planowania treningu (takie opcje oferują m. in. zaawansowane komputery rowerowe Garmin).

Wśród urządzeń można także wyróżnić takie, które wprawdzie posiadają moduł GPS, ale nie obsługują mapy. W ich przypadku nawigacja sprowadza się do dokładnego wyliczenia pokonanego dystansu. Wreszcie, na rynku można spotkać liczniki, które w ogólne nie wspierają nawigacji satelitarnej. Zarówno do jednej, jak i drugiej grupy produktów bardziej pasuje określenie „licznik rowerowy” niż „komputer rowerowy.”

wróć do góry