Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Filtruj

Cena

Producent

Rok wejścia na rynek

Przeznaczenie

Dotykowy ekran

Kolorowy ekran

Personalizacja tarczy

Szafirowe szkiełko

Moduł GPS

Czujnik tętna (HR)

Wersja czujnika tętna

Obsługa map

Nawigowanie po trasie

Odtwarzacz muzyki

Powiadomienia z tel.

Płatność zegarkiem

Doładowanie solarne

WI-FI

Wysokościomierz

Kompas

Pulsoksymetr

Monitor aktywności

Monitorowanie snu

Interwały

Asystent odpoczynku

Pułap tlenowy

Wodoszczelność

Dynamika biegu

Bateria w trybie GPS

Bateria maksymalnie

Informacje o producentach:

Polar
 

Smartwatch Polar

Fińska firma Polar od ponad 40 lat wspiera wysiłki sportowców na każdym poziomie zaawansowania, oferując komputery treningowe służące do monitorowania wielu, różnych dyscyplin sportowych. Smartwatche Polar opierają swoje wyliczenia na algorytmach opracowanych na podstawie naukowych badań gwarantując precyzję działania, tak poszukiwaną przez profesjonalistów. Produkty tej firmy to gwarancja wysokiej jakości wykonania i wytrzymałości.

W swojej ofercie producent posiada zarówno smartwatche do biegania, zegarki fitness i modele dla triathlonistów. Poniżej prezentujemy krótki opis najważniejszych funkcji, jakie posiada każdy smartwatch Polar.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Smartwatch Polar

Do kluczowych funkcji, jakie znajdziemy w smartwatchach Polar można zaliczyć:

  • Polar Precision Prime – nowa odsłona technologii opracowanej przez firmę Polar. Pozwala na optyczny pomiar tętna z wykorzystaniem fotopletyzmografii wspieranej dodatkowo przez czujnik bioimpedencji badający na bieżąco przyleganie zegarka do ciała. Początkowo w zegarkach pojawiały się jedynie diody zielone, z czasem producent usprawnił technologię, poszerzając spektrum promieniowania o żółte i czerwone diody LED.
  • Nawigacja GPS – wiele smartwatchy Polar wspiera nawigację umożliwiając precyzyjne planowanie trasy, monitorowanie jej przebiegu, a także kontrolowanie tempa i dystansu. W swoich urządzeniach, Polar stosuje popularne systemy GNSS, jak GPS (w tym A-GPS), GLONASS i GALILEO, ale również QZSS. Część smartwatchy Polar współpracuje z platformą Komoot, oferującą dostęp do intuicyjnego planera tras.
  • Testy wydolnościowe (biegowy i kolarski) – pozwalają na precyzyjne ustalenie stref treningowych, tętna maksymalnego oraz stref mocy dla wybranych dyscyplin. Warto je przeprowadzać raz na jakiś czas, aby sprawdzić progres formy. Testy wydolnościowe są uzupełniane przez Test regeneracji nóg, który w ciągu kilku minut zbada, czy dolne partie ciała są wystarczająco wypoczęte przed kolejnym treningiem.
  • Training Load Pro – funkcja, która umożliwia ocenę obciążenia treningowego oraz sprawdzenie, w jaki sposób wpływa ono na poszczególne układy organizmu.
  • Recovery Pro – system, którego zadaniem jest monitorowanie poziomu regeneracji. Smartwatch Polar wyświetla podpowiedzi dotyczące zmiany intensywności treningu i wypoczęcia organizmu.
  • Nightly Recharge i Sleep Plus Stages – dwa moduły śledzące ilość i jakość snu oraz przełożenie wypoczynku na regenerację pomiędzy treningami.
  • Moc biegowa – zaawansowane smartwatche Polar umożliwiają mierzenie generowanej mocy. Jest ona dobrym wskaźnikiem natężenia wysiłku w sytuacjach, kiedy tętno nie nadąża za zmianami intensywności, np. podczas sprintów lub podbiegów.
  • Asystent uzupełniania energii FuelWise – innowacyjna technologia, która w oparciu o długość i profil planowanej trasy, dane o biegaczu oraz jego historii treningów jest w stanie oszacować ilość węglowodanów wystarczających do utrzymania poziomu energii na trasie. Dodatkowo, system przypomina o konieczności nawadniania oraz wylicza zużycie energii z podziałem na poszczególne makroskładniki.
  • HillSplitter – rozwiązanie przydatne dla biegaczy górskich i pieszych turystów, którzy często analizują aktywność pod kątem sumy podbiegów i zbiegów.
  • FitSpark – aplikacja pełniąca rolę automatycznego planera treningów. Aktywność proponowana jest w oparciu o kondycję użytkownika i historię zapisaną w aplikacji Polar Flow. Wiele smartwatchy Polar posiada również możliwość Planowania Treningów Biegowych, a dodatkowo, niektóre modele współpracują z platformą Strava.
  • Funkcje pływackie – zaawansowane smartwatche Polar pomagają w treningach pływackich, wykrywając styl, częstotliwość ruchów, prędkość, dystans i tętno.
  • Serene – program ćwiczeń oddechowych, ułatwiający relaks i rozluźniający mięśnie.

Czym smartwatche Polar wyróżniają się na tle konkurencji?

Smartwatche Polar wspierają ponad 100 dyscyplin sportowych. Niektóre z modeli posiadają dodatkowo tryb multisportowy, z którego skorzystają triathloniści czy duathloniści.

Ta ostatnia funkcja daje możliwość łączenia kilku dyscyplin w jeden trening bez konieczności każdorazowego zatrzymywania rejestracji aktywności. To także automatyczne przewijanie ekranów, personalizowanie alertów dla dyscyplin składowych oraz wybór pól danych dla każdego etapu.

Pulsometry pozwalają na potreningową analizę danych z wykorzystaniem platformy Polar Flow, gdzie porównamy nasze osiągnięcia w wybranym przedziale czasu, jak również znajdziemy przydatne uwagi na temat regeneracji, a nawet ułożymy własny plan treningowy.

Smartwatch marki Polar – stworzony, aby wytrzymać

Zegarki Polar zostały wykonane z wytrzymałych komponentów, jak włókno szklane, stal i aluminium lotnicze. Ekran chroni wzmocnione szkło, a w niektórych przypadkach, specjalny materiał DragonTrail, stojący na równi ze znaną powłoką Gorilla Glass marki Corning.

Taka konstrukcja pozwala bez przeszkód korzystać ze smartwatchy Polar nawet w trudnych warunkach terenowych bez obawy o uszkodzenie obudowy lub ekranu.

Każdy smartwatch Polar jest odporny na działanie wilgoci. Wodoszczelne smartwatche sportowe oferują klasę wodoodporności ATM 3, 5, a w przypadku najlepszych modeli nawet 10. Dzięki temu mogą bez obaw używane podczas aktywności w basenie lub akwenie otwartym.

Pulsometry fińskiego producenta zostały wyposażone w wytrzymałe akumulatory. W przypadku prostszych modeli, czas działania wynosi do kilkunastu godzin. Smartwatche Polar potrafią wytrzymać nawet do 100 godzin w trybie treningowym, a użytkownik może samodzielnie zarządzać planami energetycznymi, co wpływa na czas działania urządzenia.

wróć do góry