Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Wgrywanie języka polskiego do zegarka Garmin

Wgrywanie języka polskiego do zegarka Garmin

Zegarek Garmin, który został kupiony u polskiego dystrybutora, zawsze będzie posiadał język polski do wyboru. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy zegarek sportowy został kupiony za granicą, ewentualnie wskutek twardego resetu urządzenia język polski po prostu zniknął i zamiast niego na wyświetlaczu pojawiają się napisy w języku angielskim? W takiej użytkownik ma dwa rozwiązania do wyboru – spróbować przywrócić język polski z poziomu ustawień zegarka biegowego lub też wgrać do pamięci urządzenia plik z językiem z poziomu komputera. Jak wyglądają dostępne możliwości?

Wszelkie zmiany w plikach urządzeń są dokonywane przez użytkownika na własną odpowiedzialność. Informujemy również, że nie dajemy gwarancji, że poniższe instrukcje zadziałają na konkretnym urządzeniu.

Wybór języka polskiego z poziomu ustawień

Co do zasady, ustawienia językowe wybierane są podczas pierwszego uruchomienia zegarka i tworzenia profilu użytkownika. Nie oznacza to jednak, że nie można ich później zmodyfikować. Aby zmienić ustawienia języka po wstępnej konfiguracji zegarka Garmin Fenix 6 należy:

  • wejść w menu zegarka triathlonowego poprzez przytrzymanie lewego, środkowego przycisku,
  • w menu należy odszukać opcję Settings (ustawienia), a po jej wybraniu – zakładkę System,
Opcja
  • wśród ustawień systemowych znajduje się funkcja Language (język),
Opcja
  • w zakładce Language powinien się znajdować, wśród innych języków, także język polski, który należy wybrać przyciskiem Start.
Opcja

To rozwiązanie działa w sytuacji, gdy w pamięci zarówno zegarka męskiego sportowego jak i damskiego zegarka sportowego, znajduje się już wersja polska oprogramowania. Co jednak zrobić, aby móc korzystać z ojczystego języka, kiedy w urządzeniu brak odpowiedniego pliku?

Instalacja języka polskiego

Na szczęście, producent dał użytkownikom możliwość wgrania do pamięci urządzenia dodatkowego języka. Jak się za to zabrać? Do wyboru są dwie opcje – przy użyciu aplikacji Garmin Express lub Garmin Web Updater.

Aplikację Garmin Express można pobrać pod tym adresem: https://www.garmin.com/pl-PL/software/express/windows/. Instalacja pliku języka za jej pomocą wygląda następująco:

  • smartwatch sportowy należy podłączyć do komputera z zainstalowaną aplikacją Garmin Express, za pośrednictwem przewodu USB,
  • aplikacja wymaga zalogowania się danymi z platformy Garmin Connect,
  • wśród listy dostępnych urządzeń użytkownik musi odnaleźć swój model, a następnie wybrać opcję Narzędzia i zawartość,
Opcja
  • następnie spośród dostępnych narzędzi trzeba wybrać zakładkę Pliki języków oraz odnaleźć język polski,
  • wybór należy zatwierdzić klikając na przycisk Instaluj teraz,
Instalacja języka Polskiego w Garmin Express
  • po instalacji języka trzeba wybrać go w menu Settings (ustawienia), jak wskazano w instrukcji powyżej.

Istnieje także możliwość zainstalowania pliku języka z poziomu starszego oprogramowania - Garmin WebUpdater, które można pobrać tutaj - https://www8.garmin.com/support/collection.jsp?product=999-99999-27. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że nie wymaga zakładania kolejnego konta ani logowania się do Garmin Connect, jak również wyszukiwania modelu smartwatcha. W celu wgrania pliku języka:

  • po pobraniu aplikacji należy ją uruchomić; program powinien sam wykryć model zegarka,
  • po wykryciu smartwatcha Garmin przez aplikację trzeba wyszukać aktualizację oprogramowania, a następnie przejść do okienka zatytułowanego Dodatkowe aktualizacje,
  • wśród dodatkowych aktualizacji trzeba odnaleźć plik, który nazwą sugeruje język polski dla danego urządzenia (np. Text, polish), a następnie kliknąć w przycisk Aktualizacja,
  • po ściągnięciu dodatkowego pliku trzeba odnaleźć w ustawieniach pulsometru serii Fenix pobrany język (analogicznie, jak w przypadku pierwszej instrukcji).

Bez względu na to, czy zegarek Garmin został kupiony w Polsce czy za granicą, nadal użytkownicy mogą cieszyć się dostępem do menu w języku polskim. Nawet jeżeli niezbędne okaże się wgranie dodatkowego pliku do pamięci urządzenia, obsługa obu aplikacji jest na tyle intuicyjna, że nie powinna sprawić problemu, a sama aktualizacja zajmuje zaledwie kilka minut.

wróć do góry