Autoryzowany partner
Kopia zapasowa danych w zegarkach Garmin to zabezpieczenie w przypadku, kiedy nasz Garmin Fenix 6 nieodwracalnie odmówi posłuszeństwa. Niestety zdarza się to każdemu urządzeniu, a im jest ono bardziej skomplikowane, tym prawdopodobieństwo wystąpienia poważnej usterki jest statystycznie wyższe.
W takich sytuacjach konieczne okazuje się wykonanie master reset, czyli przywrócenia do poziomu ustawień fabrycznych, które kasuje zdecydowaną większość zapisanych danych o użytkowniku, jego osiągnięciach i treningach. Niekiedy nie pomaga jednak nawet master reset i konieczne okazuje się odesłanie smartwatcha Garmin do autoryzowanego serwisu, który najczęściej po prostu wymienia sprzęt na nowy. Jak w takich sytuacjach uchronić swoje dane przez skasowaniem?
Każdy zegarek do biegania można podłączyć do komputera przez kabel USB. Komputer powinien wykryć sprzęt, jako urządzenie zewnętrzne, do którego wnętrza użytkownik może zajrzeć. Wewnątrz folderu Garmin znajduje się kilkadziesiąt podfolderów o różnych nazwach dlatego należy odszukać określone podfoldery. W każdym z nich pulsometr przechowuje inne dane w plikach z rozszerzeniem .FIT.
I tak, kluczowe są następujące podfoldery:
Poza wskazanymi powyżej kategoriami, pulsometry z serii Garmin Forerunner mogą zawierać także informacje zapisane w folderze Weight. Znajdują się tam dane biometryczne wprowadzone po sparowaniu smartwatcha damskiego lub męskiego, z wagą marki Tanita.
Zasadniczo wszystkie zegarki sportowe, które da się podłączyć do komputera oraz zajrzeć do wnętrza ich pamięci. Struktura plików w poszczególnych zegarkach amerykańskiego producenta jest bardzo zbliżona i nie powinno być żadnego problemu z zabezpieczeniem danych bez względu na model. Do tej pory nic nie wskazywało na to, aby informacje zapisane w pamięci zegarka męskiego sportowego lub damskiego zegarka sportowego, załadowane do platformy Garmin Connect były narażone na jakiekolwiek niebezpieczeństwo.
Warto od czasu do czasu zrobić kopię zapasową informacji zapisanych w zegarka triathlonowego, jak również regularnie zapisywać historię treningów w dedykowanej platformie. Nawet najdroższy i najlepszy sprzęt miewa czasem gorsze dni, a szkoda byłoby utracić informacje o swoich osiągnięciach.