Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Filtruj

Cena

Producent

Typ wózka

Rodzaj kół

Koła skrętne

Amortyzacja

Montaż fotelika

Montaż gondoli

Pozycja leżąca

Siedzisko

Hamulec

Regulowana rączka

Trójkołowiec

Waga Wózka

Maksymalna waga dziecka

Ochrona UV 50

Typ siedziska

Regulowany podnóżek

Pałąk w zestawie

Rodzaj rączki

 

Spacerówka przekładana

Podczas korzystania z gondoli wózka większość z nas przyzwyczaja się do tego, że ma dziecko przed sobą i widzi, co się z nim dzieje. Dlatego też spora liczba osób odwleka moment przejścia z dzieckiem do spacerówki, gdyż obawia się, że dziecko będzie płakać nie widząc mamy czy taty. Producenci wózków postanowili rozwiązać ten problem.

Typowa spacerówka zwrócona jest przodem do kierunku jazdy i z takim jej obrazem większość z nas sobie ją utożsamia. Nie zawsze jest to wygodna pozycja, dlatego coraz więcej producentów decyduje się na wprowadzanie do swoich kolekcji modelu - spacerówka z przekładaną rączką, bądź z przekładanym siedziskiem.

Czym charakteryzuje się wózek z przekładaną rączką, a czym wózek spacerowy z przekładanym siedziskiem? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dalszej części tekstu.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Wózek spacerowy z przekładanym siedziskiem - czym się charakteryzuje?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele wózków dziecięcych, które posiadają możliwość zamocowania siedziska w dwóch kierunkach. Najczęściej są to modele 3 w 1 bądź spacerówki, do których mamy możliwość dokupić osobno gondolę. Możliwość zmiany kierunku mocowania siedziska jest bez wątpienia ciekawą opcją, jednak czasem bywa dość kłopotliwa. Decyzję o tym czy dziecko podróżuje tyłem czy przodem do kierunku jazdy musimy podjąć przed ulokowaniem go w wózku.

Wózek z przekładanym siedziskiem - cechy charakterystyczne:

  • Możliwość montażu przodem do kierunku jazdy,
  • Możliwość montażu tyłem do kierunku jazdy,
  • Jego siedzisko jest obszerne i pomieści nawet duże dziecko,
  • Jest to wózek wielofunkcyjny,
  • Posiada najczęściej koła pompowane bądź żelowe – bezobsługowe,
  • Siedzisko rozkłada się do pozycji leżącej.

Decydując się na zakup wózka spacerowego, który posiada przekładane siedzisko najczęściej bierzemy pod uwagę to, że będzie on nam służył do końca okresu wózkowania. Spacerówki przekładane są dość duże, posiadają duże i obszerne siedzisko, które jest jednocześnie bardzo wygodne dla dziecka. Producenci, którzy w swojej ofercie posiadają wózki z możliwością obrócenia siedziska proponują nieraz system, który umożliwia złożenie wózka wraz z zamocowaną częścią spacerową. Jest to całkiem wygodne rozwiązanie.

Zaletą lekkiej spacerówki z przekładanym siedziskiem jest właśnie możliwość zamocowania go w różnych kierunkach. Korzystają z tej możliwości szczególnie rodzice, którzy zdecydowali o wcześniejszym przesadzeniu dziecka do części spacerowej, ale też tacy, którzy obawiają się, że dziecko będzie płakać nie widząc mamy czy taty. Jednak dziecko z wiekiem zaczyna się coraz bardziej interesować otaczającym go światem i woli podróżować wówczas przodem do kierunku jazdy, wówczas bez problemu przepinamy siedzisko i mamy wózek odpowiedni dla wieku dziecka.

Wózki z przekładanym siedziskiem mają podstawową wadę – przed umieszczeniem dziecka w wózku dla dziewczynki bądź chłopca musimy podjąć decyzję, jak owe siedzisko ma być ustawione. Przekładanie części spacerowej z dzieckiem nie jest możliwe, musimy zatem je wyjąć i dokonać zmiany stron. O ile nasze dziecko potrafi już chodzić nie stanowi to żadnego problemu, gorzej w przypadku malucha, który nawet nie stoi samodzielnie.

Spacerówka z przekładaną rączką

Wózek z przekładaną rączką występuje zdecydowanie rzadziej w ofercie producentów. Jednak tego typu wózek jest ciekawym rozwiązaniem, gdyż w każdej chwili możemy zmienić kierunek i korzystanie z tej opcji wydaje się być łatwiejsze.

Koła znajdujące się z przodu spacerówki dla dziewczynek lub chłopców najczęściej są obrotowe i mniejsze od tych znajdujących się z tyłu. W przypadku przełożenia rączki następuje ich zamiana – z przodu znajdują się koła większe, które się nie obracają, a do tyłu idą mniejsze koła obrotowe. Musimy pamiętać, aby je zablokować, gdyż wówczas podróż wózkiem w typie parasolki będzie wyjątkowo uciążliwa. Podbijanie spacerówką pod krawężniki również będzie stanowiło problem, gdyż większe koła nie będą chciały z nami współpracować.

Który wózek wybrać?

Wózki, które posiadają przekładane siedzisko wydają się być zdecydowanie lepszym wyborem od wózków, które mają tylko przekładaną rączkę. Na rynku znajdziemy również wersję dla osób, które nie wiedzą jaki model wybrać– wózki, które mają opcję dwa w jednym, posiadają zarówno przekładane siedzisko, jak i rączkę.

wróć do góry