Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Filtruj

Cena

Producent

Typ wózka

Rodzaj kół

Koła skrętne

Amortyzacja

Montaż fotelika

Montaż gondoli

Pozycja leżąca

Siedzisko

Hamulec

Regulowana rączka

Trójkołowiec

Waga Wózka

Maksymalna waga dziecka

Ochrona UV 50

Typ siedziska

Regulowany podnóżek

Pałąk w zestawie

Rodzaj rączki

 

Lekki wózek spacerowy

Dostępne na polskim rynku spacerówki możemy pogrupować na kilka kategorii, biorąc pod uwagę najważniejsze ich cechy. Poprzez taki podział łatwiej jest wyodrębnić interesujące nas modele. Jedną z takich wyróżniających cech jest waga wózka.

Szczególną uwagę na ciężar wózka zwracają osoby, które mieszkają na wyższych piętrach budynków bez windy oraz rodzice, którzy często podróżują z dzieckiem. W ich przypadku lekka spacerówka jest jedynym słusznym wyborem.

W dalszej części tekstu dowiecie się czym jest lekki wózek spacerowy, jakie zalety i wady ma tego typu spacerówka oraz dla kogo jest to najlepszy wybór.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Jaki wózek to lekka spacerówka?

Klasyczna spacerówka potrafią ważyć 15-20 kilogramów. O ile nie musimy jej składać, wkładać do bagażnika samochodu czy wnosić ze sobą do mieszkania, to nie przeszkadzałoby to nam w żaden sposób. Jednak, gdy zależy nam na wózku lekkim mówimy przede wszystkim o modelach, których waga nie przekracza 10 kilogramów. Do spacerówek z niewielką wagą zaliczamy przede wszystkim parasolki.

Modele z niską wagą mają najczęściej aluminiową konstrukcję oraz lekkie niepompowane koła wykonane z tworzywa sztucznego.

Wózek spacerowy lekki - wady

Spacerówka, która jest lekka najczęściej ma jedną podstawową wadę – dziecko w niej podróżujące ma mniejszy komfort jazdy w stosunku do tradycyjnych wózków na pompowanych kołach. Musimy pamiętać też o tym, że lekkie wózki mogą być wywrotne, więc w żadnym wypadku nie możemy zawieszać na jego pojedynczej czy też podwójnej rączce zbędnych pakunków.

Lekka spacerówka - zalety

Szukając modelu, który nie przysporzy nam problemów podczas podróży czy wnoszenia po schodach kierujemy się przede wszystkim jego wagą i uznajemy ją za niebywałą zaletę. Jednak oprócz niej, ma ich jeszcze parę. Najczęściej lekkie spacerówki mają małe wymiary po złożeniu, a sam proces składania jest wyjątkowo łatwy – niekiedy potrzebna do tego jest nam wyłącznie jedna ręka.

Lekki wózek spacerowy - jakie cechy należy brać pod uwagę?

Decydując się na taki wózek wielofunkcyjny z pewnością na pierwszym miejscu stawiamy jego niską wagę, jednak musimy zwrócić również na inne czynniki, które uczynią go funkcjonalnym. Do takich cech należą:

  • Pasy bezpieczeństwa – jest to nieodzowny element każdego wózka dla dziewczynki jak i chłopca, który podnosi poziom bezpieczeństwa naszego dziecka,
  • Szybki system składania i rozkładania – najlepszą opcją jest możliwość rozłożenia wózka jedną ręką, gdyż możemy swobodnie trzymać na drugim ręku dziecko,
  • Wielkość siedziska – jeśli wózek ma służyć nam przez krótki okres czasu możemy sobie ten punkt darować jednak, jeśli z wózka będziemy korzystać na co dzień dobrze, aby siedzisko było obszerne,
  • Obszerna budka – powinna być wyposażona w filtr UV 50+ i być rozkładana, aby móc ochronić dziecko przed działaniem promieni słonecznych,
  • Kompaktowy rozmiar po złożeniu – większość lekkich spacerówek dla dziewczynek jak i chłopców po złożeniu jest niewielkich rozmiarów, co jest ich niebywałą zaletą.

Dla kogo lekka spacerówka jest najlepszym wyborem?

Wózki o niskiej wadze wybierane są najczęściej przez rodziny, które dużo podróżują. Zarówno chodzi o dalekie podróże, jak i te trochę bliższe, kiedy to wygodniej jest przewieźć dziecko aniżeli je nosić. Kolejną grupą decydujących się na zakup lekkiej spacerówki są osoby mieszkające na wysokich piętrach.

Częstą praktyką jest także zakup lekkiego wózka przekładanego, jako drugiego w domu bądź też typowo pod kątem dalekiej podróży, jak chociażby lot samolotem.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego bądź też kontaktu z doradcą, który pomoże dobrać idealny model wózka do Twoich potrzeb.

wróć do góry