Autoryzowany partner
Zegarki Garmin mają bardzo różne zastosowania i nadają się do uprawiania wielu sportów, zarówno na dworze, jak i na siłowni. Jak wygląda trening siłowy ze smartwatchem sportowym firmy Garmin? Do jakich ćwiczeń może się przydać i jak wpływa na formę?
Oprócz modułów do biegania, pływania czy jazdy na rowerze, urządzenia Garmin mają opcję treningu na siłowni. Na bieżni należy korzystać z pulsometru i funkcji biegowych, ale przy podnoszeniu ciężarów i ćwiczeniach typowo powtarzalnych potrzeba zupełnie innych mierników. Służy do tego moduł treningu siłowego, który dokładnie monitoruje poszczególne partie mięśni podczas wykonywania kolejnych powtórzeń. Ilość ćwiczeń dostępnych pod kątem wybranych partii ciała jest ogromna i zróżnicowana. W dodatku jest możliwa do spersonalizowania pod kątem własnych potrzeb.
Stworzyć trening można na dwa sposoby. Pierwszym jest podłączenie męskiego zegarka sportowego lub damskiego zegarka sportowego, kablem USB do komputera i ściągnięcie programu Garmin Express. Należy zalogować się lub zarejestrować konto Garmin i wejść w zakładkę Garmin Connect, która przekieruje do strony internetowej z panelem.
Zaletą smartwatchy serii Garmin Fenix 6 jest też to, że na siłowni można ćwiczyć jednego dnia na różnych przyrządach np. na sztandze, atlasie i bieżni, a później zsumować serie z każdej aktywności. Dzięki aplikacji Garmin Connect da się planować całe treningi po kolei i wyznaczać sobie własne cele. Producent daje do wyboru około 300 różnych ćwiczeń, co daje pełną dowolność przy doborze spersonalizowanych form treningu.
W aplikacji Garmin Connect na telefonie sprawa wygląda bardzo podobnie. Wystarczy zainstalować aplikację Garmin Connect dostępną w sklepie Google Play lub App Store. Następnie trzeba zalogować się do konta Garmin Connect, a jeśli się go nie posiada, to zarejestrować się. Będzie to konieczne przy tworzeniu treningów.
Stworzony trening będzie dostępny w folderze Siła. Wszystkie stworzone etapy są traktowane jako osobne ćwiczenia, a ich wyniki na koniec są sumowane.
Żeby zacząć wykonywać serię wystarczy otworzyć stworzony wcześniej trening i uruchomić proces monitorowania.
Ważna rzecz! Można ustawić ręczne lub automatyczne liczenie powtórzeń. Przy drugim zegarek sportowy prowadzi samodzielnie serię i wyznacza rytm, a po wymaganej ilości powtórzeń zamyka etap. Zdarza się jednak, że liczenie automatyczne różni się dość zasadniczo od tempa, które sami sobie liczymy, więc osoby przyzwyczajone do samodzielnego wykonywania ćwiczeń, mogą ręcznie kończyć serię.
Jak to wygląda w praktyce?