Rabat na pierwsze zakupy! %
infolinia: 61 415 27 51 koszyk (0)

Autoryzowany partner

Garmin Cybex Britax Romer

Filtruj

Cena

Producent

Typ wózka

Rodzaj kół

Koła skrętne

Amortyzacja

Montaż fotelika

Montaż gondoli

Pozycja leżąca

Siedzisko

Hamulec

Regulowana rączka

Trójkołowiec

Waga Wózka

Maksymalna waga dziecka

Ochrona UV 50

Typ siedziska

Regulowany podnóżek

Pałąk w zestawie

Rodzaj rączki

 

Wózki do samolotu

Podróż samolotem to zarówno spore emocje, jak i wątpliwości. Te drugie pojawiają się szczególnie, gdy pierwszy raz zabieramy ze sobą dziecko korzystające na co dzień z wózka. Jaki model najlepiej poradzi sobie podczas podróży i czym się kierować podczas jego wyboru?

Wielu rodziców małych dzieci tuż przed pierwszym wspólnym lotem zadaje sobie pytanie, czy zabranie ze sobą wózka jest w ogóle możliwe. Oczywiście, linie lotnicze są tutaj bardzo elastyczne, jednak chęć zabrania pojazdu naszego dziecka musimy zgłosić przy odprawie biletowej, gdyż wtedy wózek zostanie oklejony tak samo jak nasze bagaże.

W dalszej części tekstu poznasz kluczowe cechy wózka do samolotu oraz poznasz szczegóły dotyczące samego transportu wózka.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Jaki wózek do samolotu najlepiej wybrać?

Rodzice najmniejszych dzieci, zabierając je w podróż samolotem, nie mają zbyt wielkiego wyboru i najczęściej muszą zabrać ze sobą stelaż wraz z gondolą, co nie jest zbyt wygodne. W przypadku starszych dzieci, które zaczynają korzystać z części spacerowej mamy większy wybór. Najczęstszym wyborem są wózki w typie parasolki.

Linie lotnicze jasno określają, że na jedno dziecko przypada darmowy przelot wózka, bez względu czy chodzi o gondolę czy o spacerówkę. Dobrze jest posiadać model w wersji 3w1 z opcją wpięcia nosidełka, wówczas oszczędzimy pieniądze nie musząc ich wydawać na dodatkowy bagaż. W przypadku parasolek, które są kompaktowe, mamy możliwość zabrać je ze sobą na pokład samolotu, jednak jest to w dużej mierze uzależnione od linii lotniczej z jaką podróżujemy.

Jakie cechy posiada spacerówka do samolotu?

  • Jest lekka,
  • Zajmuje mało miejsca,
  • Jest jednoczęściowa,
  • Składa się do kompaktowych rozmiarów.

Wybierając wózek dziecięcy do samolotu, który będzie towarzyszył nam podczas wymarzonych wakacji powinniśmy zwrócić uwagę na jego wagę i rozmiar. W końcu jadąc na urlop z dzieckiem i tak mamy dużo bagażu, nie wliczając w to lekkiego wózka.

Starajmy szukać się produktów jednoczęściowych bądź takich, które można złożyć wraz z częścią spacerową. Zdecydowanie ułatwi to poruszanie się po terenie lotniska i ograniczymy tym samym możliwość zgubienia jakiejś części pojazdu naszego dziecka.

Część spacerówek przeznaczonych typowo do latania, jest wyposażona w specjalne pokrowce, a do większych modeli możemy osobno dokupić torbę, w której będziemy przewozić wózek spacerowy do samolotu. Część firm w swojej ofercie posiada pokrowce, które są w stanie zabezpieczyć zarówno wózek dla dziewczynki jak i chłopca podczas podróży.

Przewożenie wózka w samolocie

Chęć przewożenia wózka wielofunkcyjnego w samolocie jesteśmy zobligowani zgłosić obsłudze lotniska, gdyż musi on zostać odpowiednio oznaczony w punkcie bagażowym. Rodzice będą jednak mogli korzystać z niego aż do momentu odprawy, kiedy to zostanie zabrany, zabezpieczony i trafi do luku bagażowego. Po wylądowaniu, rodzice otrzymają wózek tuż po opuszczeniu pokładu samolotu i dziecko będzie mogło w nim podróżować po terenie lotniska.

Wózek parasolka do samolotu w podróży

Każda spacerówka dla dziewczynki lub chłopca w samolocie jest traktowany równie ostrożnie jak pozostałe bagaże, dlatego nie powinniśmy się martwić, że zostanie on w jakiś sposób uszkodzony. Oddając go, zawsze można wspomnieć o tym, jak się składa, aby pracownicy lotniska go nie uszkodzili. Jeśli obawiamy się jednak, że pracownicy lotniska nie poradzą sobie z jego złożeniem, a nasze dziecko nie będzie miało potrzeby z niego korzystać na lotnisku zawsze możemy zabezpieczyć wózek w domu, owijając go folią. Wózki przekładane są bardziej narażone na uszkodzenia podczas załadunku czy rozładunku, gdyż składają się z dwóch elementów.

wróć do góry